O nama

Hrvatsko pjevačko društvo “Lipa” Osijek osnovano je 1876. godine, što znači da već 139 godina uspješno i neprekinuto djeluje pod istim imenom.
Njeguje širok repertoar većinom a cappella skladbi, od renesansne do suvremene glazbe, s naglaskom na klasičnu zborsku literaturu. Danas zbor ima gotovo 80 aktivnih članova, a umjetničko vodstvo čine dirigentica prof. Valerija Fischbach te kodirigentice prof. Ozana Tomić i prof. Lidija Neznanović. Na čelu Društva je Upravni odbor predvođen predsjednikom Željkom Turkaljem.
U povijesti Društva osobito sjaji posljednjih dvadesetak godina, u kojima je osvojen pregršt nagrada i priznanja. Među njima izdvaja se čak 18 zlatnih plaketa, medalja i diploma – devet na međunarodnim i devet na državnim natjecanjima pjevačkih zborova. “Lipa” je aktualni nositelj titule najboljeg hrvatskog amaterskog mješovitog zbora, koja je osvojena u listopadu 2014. godine na 47. Natjecanju hrvatskih pjevačkih zborova u Novigradu, koje je organizirao Hrvatski sabor kulture.

Zadnje vijesti

Galerija – razno

Pročitaj više

Posjetite nas na socijalnim mrežama!